Jacaszka w stołecznym Teatrze Syrena zobaczymy i usłyszymy już w ten czwartek. Artysta zaprezentuje także nagrania z ostatniej swojej płyty Kwiaty.
Requiem Records w Warszawie organizuje comiesięczny cykl koncertów, a wszystko we współpracy z Teatrem Syrena. Na pierwszy ogień poszły Kopyta Zła i Sowy Polski, w lutym mogliśmy zobaczyć na żywo Pathmana i Remigiusza Mazura-Hanaja. 30 marca w stołecznej Syrenie wystąpi Michał Jacaszek, który w połowie miesiąca w Requiem wydał swój najnowszy album Kwiaty.
Kwiatów w Syrenie nie usłyszymy, przynajmniej nie w całości, ale Michał Jacaszek z pewnością zaprezentuje wybrane nagrania z ostatniej płyty. A do tego inne wydawnictwa, których artysta na koncie w końcu kilka ma. Zapiszcie sobie datę w kalendarzykach i łapcie bio prasowe Jacaszka. Przypominamy – 30 marca w Teatrze Syrena.
BIOGRAFIA:
Michał Jacaszek to kompozytor i producent muzyki elektroakustycznej, łączącej dźwięki preparowane elektronicznie z żywym instrumentarium. Na swoim koncie ma pięć autorskich albumów, ilustracje muzyczne do poezji i prozy, muzykę teatralną i filmową, słuchowiska. Współpracuje z muzykami, choreografami, artystami tworzącymi nowe media i performerami, a także z malarzami, poetami, pisarzami. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.
EVENT: K L I K!
Ważną rolę w twórczości kompozytora pełni współpraca z twórcami filmowymi i teatralnymi. Za muzykę skomponowaną do spektaklu Teatru Telewizji „Golgota Wrocławska” w reżyserii Jana Komasy otrzymał Grand Prix Festiwalu Dwa Teatry w 2009 roku. Skomponował muzykę do spektakli „2084” i „SHOWTIME” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. Jest autorem ścieżki muzycznej do filmu Marca Silvera „There is no others there is only us”, filmu dokumentalnego Jolanty Krysowatej „Nigdy nie wrócisz do domu” oraz filmu pełnometrażowego „Sala samobójców” Jana Komasy.
Koncertował w Stanach Zjednoczonych (Festiwale: Unsound New York, Communikey, Hopscotch), w Kanadzie (Mutek Showcase), w Wielkiej Brytanii (Festiwal Fertilizer Poland, Alpha Ville Festival),w Holandii (Urbanexplorer Festival), Belgii (Fereejen Festival), Portugalii, Szwecji (Volt Festival), Słowacji, Niemczech, Ukrainie i Rosji (Electro-Mechanica Festival); a także na najbardziej znaczących festiwalach w Polsce: Off Festival, Tauron Nowa Muzyka, Unsound Festival, Astigmatic, Festiwal Ambientalny, Heineken Opener Festival oraz w cyklu koncertów “Męskie Granie”.