5 listopada w łódzkiej 6 dzielnicy Improwizacja Bez Granic. Siedmiu artystów, masa dobrej muzyki.
Czy kreatywna wymiana informacji na scenie możliwa jest podczas swobodnego włączania i wyłączania się artystów w ramach wspólnej improwizacji, będącej w praktyce dźwiękowym polilogiem? Przekonać będziemy mogli się już 5 listopada w przestrzeniach łódzkiego klubu 6 Dzielnica.
Przedsięwzięcie artystyczne zwane kreatywnym ściekiem, czyli wolna scena bez końca i początku, tym razem wykreowane zostanie przez belgijsko-francusko-polski skład: Carragenan, CIA Débutante, Limited Liability Sounds, Muozik, Giec, Slaptone, Szmidt. Łódzki koncert będzie jednym z wydarzeń wchodzących w skład polskiej trasy koncertowej pod szyldem „Time to Play for Spirit”.
CARRAGEENAN (technoise, minimal wave, EBM)
Solowy projekt Mathieu Leveta, francuskiego artysty mieszkającego na stałe w Brukseli. W początkowym okresie działalności poruszał się w stylistyce noise, w ostatnich latach sięga także po wolną i brudną elektronikę z wpływami wczesnego industrialu, muzyki dub i techno.
CIA DÉBUTANTE (lo-fi, spoken word, guitar, synths)
Pochodzący z Paryża duet tworzą Nathan Roche i Paul Bonnet. Artyści będą promować swoje nowe wydawnictwo, podwójną kasetę zatytułowaną We will play for spirits.
MUOZIK (experimental, spoken word, ambient)
Polski bezimienny twórca, który tworząc Ściek-Sewage, zmierza do zjednoczenia, ale drogą aghori, której praktykę poznawał po drugiej stronie Gangesu. Podróżnik i animator przedsięwzięcia, które w praktyce spełnia się jako „przemieszczająca się międzynarodowa scena improwizacyjna Openclose”.
LIMITED LIABILITY SOUNDS (experimental, ambient, drone)
Łódzki projekt Adama Mańkowskiego – improwizatora i twórcy dźwięku, który w swoich pracach kreuje świadomą fuzję tekstur muzyki elektroakustycznej i elektronicznej. Wnikliwy obserwator nowo pojawiających się muzycznych zjawisk o charakterze awangardowym i eksperymentalnym. Związany z kanadyjskim labelem Kohlenstoff Records i holenderskim Shimmering Moods Records.
SLAPTONE (experimental, musique concrete)
Łukasz Borowski. Sympatyk dźwięków recyklingu i muzyki otoczenia. Wyznaje zasadę, zgodnie z którą nie ma dźwięku bez ruchu. Poprzez własnoręcznie zbudowany instrument propaguje muzykę z niczego i dla każdego. Z wykształcenia nauczyciel, wierzy w edukacyjny wymiar grania na czymkolwiek, dlatego pragnie pobudzić kreatywność odbiorcy oraz zachęcić do własnych eksperymentów. Tworzy i rejestruje muzykę na żywo.
SZMIDT (experimental, minimal)
Solowe przedsięwzięcie Krzysztofa Szmidta – basisty kieleckiego zespołu Ankh, założyciela formacji Koloroffon i właściciela studia B-TON. Projekt zgłębia zjawiska syntezy dźwięku, polimetrii symultanicznej oraz brzmień i odpowiedzi wnętrz.
GIEC (visual-art, performance)
Grzegorz Cieślak – artysta multidyscyplinarny, projektant przestrzeni, plastyk, poeta, muzyk. Taternik Zwyczajny Polskiego Związku Alpinizmu. Były instruktor PZA.
Podczas listopadowego koncertu zadba o wizualną stronę całego przedsięwzięcia, zaskoczy niekonwencjonalną formą interakcji z publicznością.
5 listopada 2017
6 Dzielnica (ul. Piotrkowska 102, Łódź)
Godzina: 19.00
Bilety: 10 zł
EVENT: K L I K!